НОВИНИ

SN

17-годишната Валентина Тодорова, ученичка в 71-во СОУ „Пейо Яворов“ в Казичене, стана световна шампионка на Откритото световно първенство по таекуон-до, което се проведе в Барневелд, Холандия, от 28 септември до 1 октомври 2017 г. Валентина се наложи над всичките си съпернички и спечели първото място на спаринг в категорията девойки 15 – 17 години до 50 кг. Тя тренира таекуон-до от шест години и има първи дан в корейското бойно изкуство. Държавна шампионка е по таекуон-до и кик бокс, състезателка на ABC FIGHT CLUB София с треньор Недялка Бачева, 4 дан.

Откритото Световно първенство по таекуон-до в Холандия (Open Worlds Taekwon-do Championship 2017) беше уникално по рода си, тъй като позволява участие без ограничения на всички, които тренират таекуон-до, без значение към коя федерация или асоциация принадлежат. Организира се от ITF HQ Korea и беше за всички таекуон-до дисциплини и всички възрастови групи - деца, юноши и девойки, мъже и жени и ветерани. Участие на Open Worlds взеха черни и цветни колани от близо 35 държави, сред които по няколко отбора от Канада, Русия, Холандия, Англия, както и клубни и национални отбори на Аржентина, Австралия и Нова Зеландия, Хонг Конг, Япония, Хърватия, Сърбия, Гърция, Белгия, Германия, Полша, Малайзия, САЩ и др.

В Холандия българският отбор спечели общо 13 златни медала, 12 сребърни и 9 бронзови.